Якщо вірити доктору геологічних наук, директору навчально-наукового інституту "Інститут геології" Сергію Вижві, то ймовірність землетрусів в Україні є невеликою. Вони можливі лише в Криму, Одеській області та на Прикарпатті - у середньому їх буває від 30 до 200 на рік, але землетруси в Україні дуже слабкі. Несподівано для всіх відчула Полтавщина.
Так, стало відомо, що в ніч на 1 березня в Решетилівському районі Полтавської області стався землетрус амплітудою 3,6.
Про це повідомляє Головний центр спеціального контролю.
"Епіцентр землетрусу розташований у Решетилівському районі Полтавської області, на захід від м. Полтава, на глибині 10 км. За класифікацією землетрусів належить до ледве відчутних. Коливання відчуваються тільки окремими людьми, які перебувають у спокійному стані всередині приміщення, особливо на верхніх поверхах", – йдеться в повідомленні Головного центру спеціального контролю.
За класифікацією землетрусів, його віднесли до ледве відчутних. Коливання відчувалися тільки окремими людьми, які знаходилися в спокійному стані всередині приміщення, особливо на верхніх поверхах.
Подібні за силою землетруси у Полтавській області реєструвалися і раніше, зокрема останні із них 23 липня, 8 червня, 26 травня та 14 січня 2023 року з магнітудами 2,6, 3,7, 3,5 та 2,7 бала.
Сезон Водолія: на які знаки Зодіаку чекатиме час змін з січня 2025 року
Вишуканий смак із простих та бюджетних продуктів: рецепт холодної закуски з мінтаю
Пенсії не буде цілих 3 місяці: ПФУ приголомшив пенсіонерів – виплати не надійдуть
Українці за кордоном: нову хвилю чоловіків привезуть з Польші до ЗСУ вже в лютому
Зазначимо, що територія України лежить на відстані 40–60 км від середини хребтів, де зустрічаються дві потужні материкові плити. Саме тому землетруси, які відбуваються на нашій території, набагато слабші, ніж ті, які відбуваються всередині сейсмоактивних поясів планети.
Читайте також:
Це поганий знак: поряд з Україною сталося одразу два землетруси. Що відомо