Кожен досвідчений садівник знає, щоб щорічно отримувати рясні врожаї солодкої та корисної малини, необхідно регулярно виконувати обрізання чагарника навесні. Ще б пак, малина формує свої плоди лише на річних і дворічних втечах.

Багато українців вважають обрізання малини необхідною процедурою лише через те, що потрібно позбутися зайвих, слабких, хворих та пошкоджених пагонів. І лише одиниці знають, що після санітарної обрізки чагарнику, його врожайність збільшується у 4-5 разів за рахунок перерозподілу поживних речовин рослини. Так, після обрізки ягоди малини стають солодшими і більшими.

Урожай малини, фото: youtube.com

Варто зазначити, що оптимальні терміни обрізання малини для більшості українських регіонів – з кінця березня до кінця квітня. Однак, найкраще це робити, коли температура вдень стане стабільною і не опускатиметься нижче +5ºС.

важливо!

  • Обрізати малину потрібно тоді, коли гілки ще почали розпускатися;
  • після початку зростання молодих бічних гілок бажано припинити обрізання або перенести обрізання на пізніший термін.

Як правильно обрізати малину навесні:

Популярні новини зараз

Таке не продається в жодному магазині: рецепт домашньої ліверної ковбаси, якої завжди здається мало

Показати ще

●Спочатку садівник уважно оглядає стан молодих пагонів. Засохлі нирки на верхівці - ознака незрілих або обморожених паростків. Здорова нирка та гілка будуть зеленими на зрізі, "мертва" – коричнева та ламка.

● Бажано обрізати верхівку до справжньої "живої" нирки, не залишаючи пеньок.

● Усі гілки рекомендується прищипнути (укоротити) на 10-20 см, активуючи зростання пагонів з пазушних бруньок.

● Забезпечуючи кущ необхідним освітленням та провітрюванням, вирізують усі погано розвинені, тонкі, пошкоджені холодом пагони. Оптимальна кількість гілок у кущі – 5-8 штук. При траншейній посадці на погонному метрі залишають не більше 14-16 добре оформлених пагонів з відстанню 20-25 см між кущами. У малиннику, що вирощується шпалерним способом, залишають пагони кожні 10-15 см.

Читайте також:

Дачникам на замітку: як правильно виростити малину, щоб кущі ломилися від ягід

Малини вистачить і на варення, і на частування: як зробити просте добриво, щоб гілки ломилися від ягід